Eğitimlerimiz

Yaşamkent Sürücü Kursun’da, sunulan eğitimler sayesinde öğrencilerimizin başarı oranları oldukça yüksektir.

2016 Yılı öncesinde taban fiyat uygulaması yoktu. 2016 yılı itibariyle başlayan uygulamayla birlikte bütün sürücü kursları il genelinde aynı fiyatı uygulamak zorunda. 2019 yılında da taban fiyat uygulaması devam etmektedir. Bu nedenle eskiden kriter sürücü kursunun fiyatı iken artık kalitesi ön plana çıkıyor. Mahallenizde, ilçenizde veya ilinizde hangi kursa giderseniz gidin sürücü kursları size aynı fiyatı verecektir. Bu nedenle sürücü kursunu seçerken kalitesini araştırmanızı öneririz. En kurumsal sürücü kursunu seçmeniz faydanıza olacaktır.

A – A1 – A2 Sınıfı Ehliyet, karayollarında sayısı giderek artan motosikletler için bilindiği gibi kişilerin özel ehliyet alması gerekmektedir. Kullanılan motosikletin özelliğine bağlı olarak; A, A1 ya da A2 olarak nitelendirilen bu ehliyetlerde kişilerin sadece yaş şartını tamamlaması ise yeterli olmayacaktır. Bununla birlikte, sağlık raporunun sorunsuz bir şekilde alınması, sürücü kursu tarafından verilen eğitimlerde devamsızlık yapılmaması ve de motor ehliyeti için en önemli şart olan yazılı ve uygulamalı sınavın sorunsuz bir şekilde geçilmesi gerekmektedir. Kişiler katılacakları eğitimlerde hem teorik hem de uygulamalı bir şekilde eğitim alacaktır.

Bu işe yıllarını vermiş hocalarımızla şuan Ankara genelinde en çok tercih edilen ve en çok özel direksiyon dersi veren kurumların başında gelmekteyiz. Bu güne kadar Binlerce kişi kayıtlı özel ders öğrencimizle, 50 bin saat kadar da direksiyon ders saatine ulaşmış bulunmaktayız. Yaşamkent’te olmamıza rağmen Çayyolu, Alacaatlı, Türkkonut, Yapracık, Turkuaz ve Ümitköy semtlerinde de hizmet vermekteyiz.

Direksiyonun Arkasında Gerçek Sürüş Deneyimi Kazanın

Yüksek vasıflı eğitmenlerimiz uzmanlıkların ıkolay ve eğlenceli hale getirmek için kullanmaktalar. Öğrencilerine harika bir öğrenim deneyimi, öğrenme sürecindeki sürekliliği için çalışıyorlar.

Eğitiminize Bizimle Başlayın

Eğitim almak için en az 18 yaşında olmanız yeterlidir. Başarıya giden yolda beraber yürüyelim

Detaylı Bilgi

  • A
  • A1
  • B
  • C1
  • D
A Sınıfı Motorsiklet
A Sınıfı Motorsiklet
Silindir kapasitesi 125 santimetreyi geçmeyen ve 11 kW’ı aşmayan bir motosiklet; ve gücü 15 kW’ı geçmeyen motorlu üç tekerlekli bisikletler.
A1 Sınıfı Motorsiklet
A1 Sınıfı Motorsiklet
Silindir hacmi 125 santimetreyi geçmeyen ve 11 kW’ı geçmeyen bir motosiklet; ve gücü 15 kW’ı geçmeyen motorlu üç tekerlekli bisikletler.
B Sınıfı Ehliyet
 B Sınıfı Ehliyet
Belgelerinizi hazırlamadan evvel öncelikle sürücü kursuyla görüşmelisiniz. Ödemelerinizi yaptıktan sonra sürücü kursunun vereceği teorik eğitimlere katılacaksınız. Eğitimler sonunda merkezi olarak Ehliyet sınavları yapılmaktadır.
C1 Sınıfı Ehliyet
 C1 Sınıfı Ehliyet
Silindir hacmi 125 santimetreyi geçmeyen ve 11 kW’ı geçmeyen bir motosiklet; ve gücü 15 kW’ı geçmeyen motorlu üç tekerlekli bisikletler.
D Sınıfı Ehliyet
D Sınıfı Ehliyet
2015 yılına kadar alınmış olan D sınıfı ehliyetler Tır ve Kamyon sürebilirken 2016 yılında yönetmelik değiştiğinden dolayı 2016 yılından itibaren alınan D sınıfları sadece otobüs kullanabilmektedir. B sınıfı ehliyetiniz Tır kullanabilmek için Önce C sonra CE sınıfı ehliyet almak gerekir.

Choosing a Test Category

Test category names are displayed in English and Irish during the scheduling process – if displayed in Irish the test will be delivered in the Irish language.

The Driver Theory Test is designed to examine a Learner Driver’s knowledge of the Rules of the Road. There is a specific Theory Test for each licence category, the Theory Test that you apply for will depend on the licence category(s) in which you wish to obtain a licence.